Kamionacz Poduchowny 4, 98-290 Warta

parafiakamionacz@gmail.com

+48 539 614 584

05 marca 2023

II Niedziela Wielkiego Postu - 05 marca 2023 r.

 

 1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Przed Kościołem, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.
 2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00.
 3. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego umieszczono kosz dobra, do którego można przez cały Wielki Post składać żywność z długim terminem ważności i chemię a także umieszczono puszkę na ofiary. Wszystko to zostanie przekazane najuboższym
  i potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W kruchcie kościoła wyłożone są ulotki z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dla Emilki Pawlak, która jest dzieckiem z naszej parafii i która od samego urodzenia zmaga się z różnymi chorobami. Więcej informacji na ulotce i parafialnym Facebooku. Nas nic to nie kosztuje a Emilce i jej rodzinie przyniesie wsparcie. Gorąco zachęcam do pomocy! Rodzice Emilki bardzo dziękują za zeszłoroczną pomoc.
 5. W minionym tygodniu wycięto dwa drzewa, które podnosiły ogrodzenie kościoła. Drewno zostało uprzątnięte i sprzedane. Za otrzymane pieniądze parafia zakupi komplet dziewięciu Lekcjonarzy Mszalnych. Dziękuję również p. Romanowi Kwiatkowskiemu, który pomógł w uprzątnięciu miejsca po wycince drzew.
 6. Parafia zakupiła nowy Mszał Rzymski dla diecezji polskich. Dziękuję anonimowym rodzinom z Kamionacza za ufundowanie ww. Mszału dla naszej parafii. Parafia zakupiła też jeden Mszał ślubny i jeden Mszał żałobny na śluby i pogrzeby.
 7. Zgodnie z tradycją parafii, bardzo proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Już teraz składam podziękowanie za Waszą ofiarność.
 8. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady. Kupując baranka wspieramy działalność Caritas Diecezji Włocławskiej.
 9. Przy ambonie przygotowane są do odbioru egzemplarze tygodnika „Idziemy – Ład Boży”, w zakrystii miesięcznik „Różaniec” a w kruchcie do nabycia „L'Osservatore Romano”.
 10. Zmarła śp. Katarzyna Szewczyk z Kamionacza. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Rodzinie i najbliższym składam wyrazy szczerego współczucia a zmarłą polecam Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 11. Na święty czas Wielkiego Postu, na podjęte zobowiązania i postanowienia niech wszystkim Bóg błogosławi.

 

Kontakt

Kamionacz Poduchowny 4

98-290 Warta

tel. +48 539 614 584

parafiakamionacz@gmail.com

Nr konta parafii

Bank Spółdzielczy w Warcie

17 92700006 0000 2378 2000 0101

Parafia w mediach społecznościowych