Kamionacz Poduchowny 4, 98-290 Warta

parafiakamionacz@gmail.com

+48 539 614 584

04 czerwca 2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 04 czerwca 2023 r.

​​​​​​

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po ostatniej Mszy Św.
 4. We wtorek, po Mszy Św. o godz. 17.00 próba sypania kwiatów dla dziewczynek.
 5. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia. Mieszkańców Nobeli, Kamionaczyka i Wojciechowa proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Msze Święte w Boże Ciało o godzinie 9.00 i 11.00. Procesja z Najśw. Sakramentem wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 11.00. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Asystę, druhów strażaków, dziewczyny i panie do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do niesienia chorągwi, dzieci, które przyjęły I Komunię Św., poczty sztandarowe, bractwo świecowe, ministrantów i ministrantki proszę o czynne włączenie się w uroczystość. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
 6. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię łączyć będziemy z procesją wokół Kościoła. W sobotę procesja po Mszy Św. o godz. 9.00 a w niedzielę po Mszy Św. o 11.00.
 7. Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych na piątek, 9 czerwca 2023 r. Zachęca On, by osoby korzystające tego dnia z dyspensy ofiarowały dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego albo dokonały uczynku miłosierdzia co do duszy lub ciała.
 8. Serdecznie dziękuję mieszkańcom: Włyń Kolonia Górka za posprzątanie świątyni. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. O posprzątanie na kolejną niedzielę poproszę mieszkańców: Kamionacz cz. I od strony Włynia.
 9. Sołectwo Grądy złożyło ofiarę na zakup jakiejś rzeczy do kościoła. Będzie to podziękowanie
  i pamiątka nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej w naszej parafii. Bóg zapłać!
 10. Serdecznie dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za dar ich serca dla dzieci z krajów misyjnych. Ofiarę złożyło 11 dzieci. Między innymi z tych ofiar utrzymywane są szkoły, szpitale i sierocińce. Kupowane są również lekarstwa, żywność i pomoce do szkół. Wczoraj pieniądze zostały przelane na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
 11. Przy ambonie są przygotowane do odbioru egzemplarze tygodnika „Idziemy – Ład Boży”.
  W zakrystii do odbioru miesięcznik „Różaniec”.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Kontakt

Kamionacz Poduchowny 4

98-290 Warta

tel. +48 539 614 584

parafiakamionacz@gmail.com

Nr konta parafii

Bank Spółdzielczy w Warcie

17 92700006 0000 2378 2000 0101

Parafia w mediach społecznościowych