Kamionacz Poduchowny 4, 98-290 Warta

parafiakamionacz@gmail.com

+48 539 614 584

22 maja 2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 21 maja 2023 r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.
 2. W piątek, 26 maja, Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim Mamom chcę przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności, pamiętając, jak wiele w rodzinach od matki zależy. Każdy z nas z pewnością osobiście w tym dniu zwróci się do swojej mamy z gestem wdzięczności za trud przez nią podejmowany, a z modlitwą w stronę matek, które są już po drugiej stronie życia.
 3. W ubiegły piątek o godz. 16:45 Matka Boża w Ikonie Jasnogórskiej opuściła teren naszego dekanatu warckiego. Bogu Najwyższemu dziękujemy za ten czas Nawiedzenia Jego i naszej Matki, za to, że jest Ona dla nas wzorem jak przyjmować Boga w naszym życiu. Dziękujemy Czarnej Madonnie, za to, że w Jej ramionach znaleźć możemy spokój i uchronić się od zła, za matczyną czułość i troskę, za dar zawierzenia Najlepszej Matce naszej przyszłości.
 4. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich Parafian, za pełne zaangażowanie i serce włożone w przyjęcie MB Częstochowskiej. Jestem tym Waszym postępowaniem pozytywnie poruszony, ujęty. Szacunek za to co zrobiliście. Matka Boża podczas Nawiedzenia naszej parafii miała przepiękne powitanie i przyjęcie. Przez cały czas byli ludzie czuwający i modlący się w świątyni. Wypełniły się treścią słowa Apelu Jasnogórskiego: „Jestem przy Tobie Maryjo pamiętam, czuwam”. Niech Jej Nawiedzenie i otrzymane łaski pracują w naszej Parafii. Niech ją przemieniają i niech rodzą obfite owoce. Niech Matka Boża wynagrodzi trud tym wszystkim którzy włączyli się w dekorację kościoła, terenu przykościelnego i drogi. Dziękuję p. Romanowi i p. Łukaszowi Kwiatkowskim za przywiezienie i ustawienie tronu pod obraz MB i innych niezbędnych rzeczy do nawiedzenia. P. Izie Owczarek, p. Joannie Marciniak i p. Bożenie Suszwedyk za wystrój Kościoła. Dziękuję Druhom Strażakom za pilotowanie MB na wprowadzenie i wyprowadzenie, za zabezpieczenie terenu i udział w uroczystościach, Asyście, Dzieciom Komunii Św. Rocznicowej, p. Katechetce, p. Radosławowi Michalakowi za Nagłośnienie, p. Organiście, p. Kościelnemu, ministrantom i ministrantkom.
 5. Rozbieranie trasy od sklepu do kościoła i wspólne rozebranie terenu przykościelnego
  i kościoła przez wszystkie sołectwa w poniedziałek od godz. 10.00.
 6. Kto jeszcze chciałby nabyć film z Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego naszej parafii proszony jest o zapisanie się w zakrystii. Długość nagrania ok. 2,5 godziny. Fotograf, który robił zdjęcia podczas Mszy Św. dla chorych, oraz podczas zakończenia oferuje pamiątki w postaci oprawionych obrazków oraz magnesów ze zdjęciami tronu maryjnego z naszego kościoła. Szczegóły u p. Kościelnego.
 7. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej.
 8. W tym tygodniu próby z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. według ustaleń z p. katechetką Kasią.
 9. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia 14 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 11.00. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami o godz. 10.50 przed Kościołem.
 10. Spowiedź Św. w sobotę – 27 maja o godz.10.00 dla dzieci I-komunijnych i dla ich rodzin.
 11. Tradycyjnie poproszę rodziców dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii Św.
  o posprzątanie i udekorowanie świątyni.
 12. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i taca gospodarcza. Serdeczne dziękuję za wszystkie składane ofiary.
 13. Sołectwo Włyń złożyło ofiarę na zakup jakiejś rzeczy do kościoła. Będzie to podziękowanie i pamiątkanawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej w naszej parafii.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Magdalena Motyl z parafii tutejszej i Hubert Tłokiński
  z parafii Gruszczyce – Zapowiedź III.
 15. W kruchcie kościoła przygotowane są do odbioru egzemplarze tygodnika „Idziemy – Ład Boży”.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Opieki Pani Jasnogórskiej.

Kontakt

Kamionacz Poduchowny 4

98-290 Warta

tel. +48 539 614 584

parafiakamionacz@gmail.com

Nr konta parafii

Bank Spółdzielczy w Warcie

17 92700006 0000 2378 2000 0101

Parafia w mediach społecznościowych